Sport
A 2015-ös esztendő magyar sportsikerei (4. rész)
szeptember 2.: Sárkány Vivien bronzérmet nyert a szumó-világbajnokságon, Oszakában.
szeptember 10-13.: Lázár Vilmos, továbbá a Lázár Zoltánnal és ifj. Dobrovitz Józseffel kiegészült magyar csapat is megvédte címét a Fábiánsebestyénben rendezett kettesfogathajtó-világbajnokságon.

szeptember 11-13.: A magyar válogatott a korosztályos futamokat is beleszámolva összesen 12 első, tíz második és öt harmadik hellyel zárta a győri maratoni kajak-kenu világbajnokságot. A felnőtteknél öt arany és három ezüst volt a mérleg. Győzött a kenus Lakatos Zsanett és Kövér Márton egyesben, valamint a Csay Renáta, Bara Alexandra és a Boros Adrián, Solti László kajakos, illetve a Kövér, Dóczé Ádám kenus duó párosban. Csay és Boros, valamint a kenus Takács Kincső egyesben második lett.

szeptember 13.: A magyar női röplabda-válogatott győzött az Európa Ligában. Jan de Brandt együttese a fináléban a törökök elleni párosmérkőzés első felvonását 3-0-ra nyerte Érden, majd a visszavágón 3-1-re kikapott, így a szabályok értelmében aranyszettre került sor, amelyben 15-13-ra diadalmaskodott Izmirben.

szeptember 13.: A junior lányok között Gálfi Dalma nyerte az amerikai nyílt teniszbajnokságot, a US Opent.

szeptember 14-18.: A Majthényi Szabolcs, Domokos András kettős győzött az umagi vitorlázó Repülőhollandi Európa-bajnokságon.

szeptember 15-19.: Második helyen végzett a világbajnok Litkey Farkas és Vezér Károllyal, valamint Oroszlán Gáborral kiegészülő csapata a berlini vitorlázó Soling Európa-bajnokságon.

szeptember 20.: A Fucsovics Márton, Nagy Péter, Gödry Levente, Borsos Gábor összeállítású magyar válogatott 3-2-re nyert a bolgárok ellen a tenisz Davis Kupában az euro-afrikai zóna II-es csoportjának szófiai döntőjében, ezzel 16 év után feljutott az euro-afrikai zóna I-es csoportjába.

szeptember 25-október 4.: Póta Gerorgina a román Elizabeta Samara oldalán ezüstérmes lett női párosban a jekatyerinburgi asztalitenisz Európa-bajnokságon.

szeptember 25-29.: a magyar női röplabda-válogatott a 12. helyen végzett a holland-belga közös rendezésű Európa-bajnokságon. Jan De Brandt együttese - amely 28 év után szerepelt újra kontinensviadalon - a csoportból az azeriek legyőzésével jutott tovább, majd a negyeddöntőbe kerülésért rendezett összecsapáson a németektől elszenvedett vereséggel búcsúzott.

október 3.: Címét megvédve Kiss Norbert megnyerte a kamion Európa-bajnokság 2015-ös idényét, miután a sorozat spanyolországi állomásán rajt-cél győzelmet aratott a szombati első versenyen, ezzel hét futammal a zárás előtt behozhatatlan előnyre tett szert a pontversenyben.

október 25-30.: Babos Tímea oldalán Kristina Mladenoviccsal részt vett a női teniszezők szingapúri WTA-világbajnokságának páros versenyében. A magyar-francia duó egy győzelemmel és két vereséggel zárta a csoportkört, és nem jutott elődöntőbe.

október 31.: Ezüstérmes lett Görbics Gábor a belgrádi kick-box-világbajnokságon az úgynevezett low-kick szabályrendszer 67 kilogrammos súlycsoportjában.

november 1.: Szepesi Csenge aranyérmet nyert Tokióban a súlycsoport nélküli shinkyokushin karate-világbajnokságon.

november 15.: A magyar labdarúgó-válogatott kijutott a 2016-os franciaországi Európa-bajnokságra, miután pótselejtezőn kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel felülmúlta a norvég csapatot. Sikerével a magyar együttes 44 év után szerepelhet kontinensviadalon, míg nagy nemzetközi tornán az 1986-as világbajnokságot követően vehet részt újra.

november 22.: Az Almási Zoltán, Balogh Csaba, Berkes Ferenc, Lékó Péter, Rapport Richárd összetételű magyar férfi válogatott bronzérmet nyert a reykjavíki sakk csapat Európa-bajnokságon.

november 22.: Babos Tímea két szettben legyőzte az első helyen kiemelt japán Doj Miszakit a 125 ezer dollár összdíjazású, tajvani keménypályás női tenisztorna döntőjében, ezzel pályafutása második WTA-trófeáját szerezte meg.

december 2-6.: Az izraeli Netanjában rendezett rövidpályás úszó Európa-bajnokságon 15 érmet szereztek a magyarok - 11 arany, három ezüst, egy bronz megoszlásban -, ezzel az éremtáblázat élén végeztek. Hosszú Katinka - mint az Eb legeredményesebbje - hat aranyat és egy ezüstöt nyert, Cseh László tiszteletére háromszor játszották el a magyar himnuszt. Egy-egy Európa-bajnoki címet szerzett Bernek Péter és Verrasztó Dávid. Gyurta Dániel, a 200 méteres mellúszás londoni  olimpiai bajnoka a 25 méteres medencében második lett fő távján, Kapás Boglárka pedig egy ezüsttel és egy bronzzal gazdagította a magyar csapat éremgyűjteményét.

december 13.: Gálfi Dalma első magyarként elsőként zárta az évet a junior teniszezők világranglistáján.

Forrás:MTI 2015. december 28., hétfő 10:31